اثر تبلیغات خوب چیست ؟ تبلیغات چه اثری در جامعه دارد ؟

وکالت > دسته‌بندی نشده  > اثر تبلیغات خوب چیست ؟ تبلیغات چه اثری در جامعه دارد ؟

اثر تبلیغات خوب چیست ؟ تبلیغات چه اثری در جامعه دارد ؟

تبلیغات موثر باعث می شود مردم با محصول مورد نظر آشنا شوند ، محصول تا مدتها در ذهن آنها می ماند و حتی اگر به صورت تیزر تلویزیونی باشد به صورت تکیه کلام بین مردم رواج پیدا می کند ( مانند محصولات مینو ، دلپذیر و …. )

در این میان ممکن است محصولات کم کیفیت نیز به واسطه تبلیغات به فروش برسند .

در کشور ما عمده تبلیغات مربوط به سالن های زیبایی ، مواد غذایی ، جراحان زیبایی و خودرو هستند و بیشترین هزینه و بیشترین درآمد متعلق به همین اقشار می باشند .

در حال حاضر عدم شناخت عموم جامعه نسبت به  وکیل باعث شده ۳۰ میلیون از افراد جامعه درگیر پرونده های قضایی شوند .

مردم به دلیل عدم شناخت وکیل به افراد غیر متخصص از جمله کار چاق کن ها ، افرادی که سابقه چندین پرونده در دادگاه را دارند ، همسایه و دوستان و …. مراجعه می کنند و زمانی به وکیل مراجعه می کنند که به حبس یا جزای نقدی یا حکم سنگین قاضی  مبتلا شده باشند .

آزاد سازی تبلیغات برای وکلا در اصل فرهنگسازی است ، فرهنگ استفاده از وکیل در راستای بالا بردن دانش و سواد حقوقی افراد جامعه می باشد و تا به امروز عدم تبلیغات برای وکلا موجب هدر رفتن وقت قضات محترم ، هجوم به دادگاهها بخاطر عدم دانش حقوقی ، وکلایی که مجبورند ساعتها پشت در دادگاهها انتظار بکشند و …  و مسائل مهم جبران ناپذیر دیگری شده است .

آیا می دانید بیشتر وقت قضات و کارمندان دادگستری جهت توضیح دادن به افرادی که فاقد دانش حقوقی هستند تلف می شود ؟

و گاهاً حتی منجر به توهین اشخاص به یک قاضی یا کارمند محترم دادگستری به دلیل عدم اشراف به آیین تشریفات قضایی میشود .

عدم شناخت وکیل مجرب در هر حوزه تخصصی و عدم تبلیغات باعث آن شده که اغلب مردم به بیراهه روند و تمام وقت قضات و وکلا توسط افرادی که تصور می کنند قانون باید تابع خواسته های آنها باشد به هدر برود و نتیجه این امر منجر به تضعیف اعصاب مردم ، قاضی و وکیل مربوطه و به هم ریختگی آرامش فردی آنها می شود .

عدم استفاده از وکیل و مشاور همچنین باعث کسرت کار قضات و کارمندان محترم دادگستری خواهد شد و سرانجام این امر پرونده های بدون نتیجه می باشد که در نهایت مردم آن را به حساب کم کاری وکیل یا دستگاه قضایی و کارمندان دولت می گذارند .

( لطفن بفرمایید حق از چه زمانی آغاز می شود و چه زمانی پایان می پذیرد – از جمله بزرگان استفاده شود )

حق از انعقاد نطفه و حتی  پس از مرگ ایجاد می شود و در هر مرحله از زندگی نیز وجود دارد .

( پس از مرگ اموالی که از یک شخص به جا می ماند نمونه موردی برای احیای حق می باشد . )

با این تفاسیر آیا چنین مسئله مهمی باید از جامعه به دور بماند و در حاشیه قرار بگیرد ؟ و یا این که آیا حق طبیعی هر شخص نیست که تمامی مراحل زندگی خود را در کنار یک وکیل و یا مشاور مجرب بگذراند  ؟

معرفی وکیل باید در وسیع ترین شکل ممکن خود انجام گیرد تا افراد جامعه از حقوق مسلم خود مانند کودک آزاری ، ممنوعیت از حق تحصیل ، ممنوعیت از کار ، بستن قراردادها و … آگاه گردند .

تبلیغات برای وکیل نباید خلاف شاًن تلقی شود و بایستی در کنار سالن های زیبایی متعدد ، اغذیه فروشان و فروشندگان خودرو که تعداد زیادی بیلبورد را در شهر به خودشان اختصاص دادند انجام شود ولی متاسفانه وکلای ما به دلیل دیده نشدن برای مردم هیچ جذابیتی ندارند در حالی که در تمامی ممالک وکلای آنها نه تنها از بالاترین پایگاه اجتماعی برخوردار هستند ، در مجلس قرار می گیرند ، قوانین به روز تصویب می کنند و حتی برای مقام معظم ریاست جمهوری از آنان استفاده می گردد پس چرا این اشخاص نباید دیده شوند ؟

وکلا باید تبلیغات مستمر به صورت تلویزیونی ، رادیویی و … انجام دهند ، باید به عنوان فردی که مسلط به قانون اساسی کشور خویش است لحظه به لحظه در دید عموم جامعه قرار بگیرد و به مردم هر آن چه را که مربوط به حقوق فردی و اجتماعی آن ها  می باشد را متذکر شوند ، قطعاً این امر جامعه را به سمت قانون محوری هدایت می کند .

به نظر شما وقتی از جمعیت ۸۰ میلیونی حال حاضر ، ۳۰ میلیون نفر درگیر پرونده قضایی هستند ، آیا این جامعه  به سمت  اخلاق مداری و قانون محوری پیش می رود  ؟

جواب قطعاً خیر می باشد زیرا در این جامعه مردم به دلیل عدم شناخت افراد قانون مدار سعی

می کنند از حق و حقوق خود به صورت ناروا استفاده نمایند .

به عنوان مثال وقتی تصادفی صورت می گیرد به دلیل نا آگاهی نسبت به قوانین راهنمایی رانندگی اشخاص شروع به فحاشی و یا کتک کاری می نمایند که علاوه بر مورد تصادف منجر به درگیری اشخاص با جرایم دیگری از جمله :

۱-   جرم فحاشی

۲-   جرم توهین

۳-   جرم ایراد ضرب و جرح

۴-   جرم خسارت رانندگی

۵-   جرم تخلف در رانندگی

می گردد .

در تمامی معاملات در حال انجام افراد به دلیل نداشتن وکیل حاذق در این زمینه  اموال خود را از دست می دهند و با توجه به قیمت بالای ملک حق طبیعی هر شخص می باشد که وکلای توانا در این زمینه را بشناسد و بعد از آگاهی کامل وارد معامله با اشخاص دیگر شود .

وقتی مردم جامعه برای معامله ملک مورد نظر به وکیل مراجعه نمی نمایند و به قوانین مربوطه اشراف ندارند در بنگاه های مشاورین مسکن شرکت کرده و خسارتهای میلیاردی متضرر می شوند .

هم اکنون به دلیل عدم شناخت وکیل مجرب اکثر آدمها در دادگاهها از افراد غیر متخصص جهت انتخاب وکیل استفاده می کنند در میان راهروی دادگستری و یا از سربازانی که جلوی در دادگستری به خدمت مقدس خویش مشغولند سراغ وکیل را می گیرند ، این امر هم چنین باعث می شود که مردم جامعه تفاوت بین وکیل و کار چاق کن را تشخیص ندهند و این گونه متحمل خسارتهای جبران ناپذیر شوند .

تبلیغات برای وکلا چه آثاری در پی دارد ؟

شناخت وکیل علاوه بر ارتقاء سواد و دانش حقوقی افراد باعث می شود که هر فرد کم سوادی جرات نکند در مقابل قاضی و یا وکیل قد علم نماید .

آغاز نهضت سواد آموزی حقوقی در ایران

همان طور که می دانیم جوامعی که درگیر کم سوادی یا بی سوادی هستند دارای ابتدائی ترین آداب معاشرت و فرهنگ می باشند در همین راستا عدم دانش حقوقی مردم را به سمت جنگ و جدلی که این روزها شاهد آن هستیم می کشاند ، شاید باور نکنید ولی در یک کشمکش ساده که برای خریدن یک لباس پیش آمده  منجر به قتل یکی از طرفین گشته و مثال های زیادی که بابت فحاشی و یا عدم کنترل اعصاب افراد جامعه برای آنها پیش می آید که در بسیاری از موارد منجر به قتل و در گیر شدن خانواده ها تا پایان عمر با پرونده قضایی آنها می شود .

تمامی قوانین ما تا امروز تغییر پیدا کرده و به روز شدند ، آیا وقت آن فرا نرسیده که قانون ممنوعیت استفاده از تبلیغات برای وکیل تغییر کند ؟

آیا بهتر نیست در کنار جراحان پلاستیک و سالن های زیبایی ، مزون های لباس ، اغذیه فروشی ها و  … وکلا هم نه صرفاً برای تبلیغات شخصی بلکه برای بالا بردن دانش حقوقی مردم شروع به تبلیغات گسترده نمایند ؟

آیا بهتر نیست قبل از وقوع جرائم متعدد صدا و تصویر وکلای مجرب در گوشه و کنار شهر پخش شود تا مردم علاوه بر کنار گذاشتن کارهای ناشایست بیشترین تلاش را برای گرفتن حق و حقوق قانونی خود  انجام دهند ؟

برای رسیدن به این امر مهم باید تلفن وکلا شارژ شود ، طرح شکایت گران شود تا افراد به راحتی به خود اجازه ندهند علیه هرکسی مثل وکیل و قاضی شکایت کنند .

به دلیل عدم آگاهی مردم نسبت به داشتن وکیل حتی افراد مرفه جامعه نیز خود را مبری از وکیل می دانند و روز به روز به پرونده های حقوقی کشور اضافه می گردد ، علت چنین اتفاقی این مسئله است که اشخاص می توانند همه چیز را به ارزانی و تنها با طرح یک شکایت مطرح کنند .

هیچ کس از قانون نشر اکاذیب اطلاعی ندارد بنابر این  به راحتی و با هر نوشته ای در دادگستری  به افراد محکوم به حبس جزای نقدی و حبس طویل المدت اعمال می شود .

متاسفانه کانون وکلا  ، قضات و وکلای محترم به خاطر عرق به ملت عزیز ایران ناچار به قبول شکایت واهی افراد هستند و با این حساب کارکنان دولت انگیزه ای برای کار نخواهند داشت .

باید بر دست آن قاضی و کارمند دولت که به چندین گزارش در روز رسیدگی می کنند بوسه زد چون تعداد زیادی از مردم دنبال پرونده های خود هستند و آنها در ۸ ساعت کاری خود هر نیم ساعت یک بار به یک پرونده رسیدگی می کنند .

 این چه عذابی است که وکلا علاوه بر حجم وسیع پرونده های خود باید ساعتها پشت در بسته دادگاهها بمانند ؟

خود مردم عزیز هم به دلیل عدم اشراف به حقشان روزهای خود را به بطالت سپری می کنند .

ما خواهان قانون مداری و اخلاق مداری در جامعه هستیم ،  رفع این معضل که با دیدن پرونده های فراوان موجود در دادگستری به اثبات می رسد با آغاز نهضت سواد آموزی حقوقی که بایستی توسط وکلا و حقوقدانان در جامعه انجام پذیرد میسر می گردد .

قوه قضائیه برای آسایش خیال مردم تعداد زیادی وکیل و مشاور حقوقی رایگان هم در اختیار آنها گذاشته ولی مردم به دلیل عدم تبلیغات وکلا با آن ها  آشنایی ندارند و امور قضائی خود را از طرق اشتباهی پیش می برند .

آزادی تبلیغات برای وکلا نه تنها موجب تخلف شاًن وکالت نیست بلکه موجب پیشروی جامعه به سوی قانونمداری است ، زیرا وکلا با حضور پررنگ خودشان بار سنگینی را از روی دوش ملت نا آگاه به حقوق خویش بر می دارند و هم چنین به خاطر تخصصی بودن امر وکالت قضات و کارمندان دادگستری می توانند با آرامش مشغول به انجام وظیفه خویش شوند و در راستای پیشرفت مملکت گام های بلندی را برداشته و هرکس در تخصص خویش پیشروی می نماید و بدین گونه به جای اینکه مردم عمر خود را در زندان های طویل المدت و در دادگاه های چندین ساله سپری کنند به شکوفایی کشور عزیزمان کمک می نمایند .

امید که به کمک هم ایرانی آرام و با حداقل ترین آمار پرونده های قضائی داشته باشیم .

طیبه خلقی

وکیل پایه یک دادگستری

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید