اهدای جنین

اهدای جنین : ویدئو و پادکست آموزشی

اهدای‌ جنین

زمانی که جنین انتقالی حاصل از لقاح تخمک و اسپرم غیر زوج گیرنده باشد اهدای جنین محسوب میشود.اهدای جنین در دو مورد انجام می شود. اول: در مواردی که مشکل ناباروری مربوط به مرد است و مرد قادر به تولید اسپرم نیست و(نه در نمونه مایع منی و نه در بیوپسی بیضه ها) در این صورت با توجه به ممنوعیت از نظر تعدادی از فقها، ناگزیر باید از اهدای‌ جنین استفاده شود.
دوم: در بیمارانی که احتمال انتقال بیماری های ژنتیکی به نسل بعد وجود دارد شامل بیماری های ژنتیکی وابسته به جنس نظیر هموفیلی، دیستروفی عضلانی دوشن و یا ناهنجاری های مادرزادی که با اهدای جنین فابل برطرف شدن باشد.
منابع عمده جنین اهدایی عبارتند از:
۱٫ زوج های ناباروری که طی سیکل درمانی میکرواینجکشن باردار شده اند و تعداد جنین های تشکیل شده بیشتر از تعداد جنین های انتقالی بوده و تمایلی به استفاده از جنین های منجمد خودشان ندارند
۲٫ از اهدا تخمک و اسپرم یک زوج دیگری که مشکل نازایی ندارند و تمایل به اهدای جنین دارند.روند اهدای جنین به این ترتیب است که زوجین بعد از مراجعه به مرکز ناباروری و محرز شدن این مسئله که با هیچ کدام از روش های درمان ناباروری امکان درمانشان وجود ندارد به واحد مددکاری ارجاع می شوند. مددکار توضیحات کامل درباره مسائل مختلف، ناشناس ماندن، طول زمان انتظار و … را ارائه میکند و پس از طی مدت انتظار نامه ای برای دادگاه خانواده و پزشکی قانونی برای احراز صلاحیت اخلاقی و جسمی و اجتماعی دریافت می کنند. زوجین پس از صدور مجوز و موافقت حقوقی می تواننددر سیکل درمانی قرار بگیرند.
هم اکنون در پژوهشگاه رویان با توجه به ضوابط، اهدای جنین ناشناس فقط از طریق جنین های منجمد شده قبلی به زوج های نابارور استفاده می شود.

وکلای ما همچنین شما را در موارد دعوی مدنی مانند طلاق نمایندگی می کنند.

مقالات چاپ شده
a
مشاهده مقالات
پادکست های ضبط شده
a
مشاهده فروشگاه

وکلای ما همچنین شما را در موارد دعوی مدنی مانند طلاق نمایندگی می کنند.

نکات کتاب خشونت علیه زنان و کودکان

نکته ۵ :

آیا میدانستید اورژانس اجتماعی میتواند زمینه ای فراهم کند که افراد در معرض آسیب و آسیب دیدگان اجتماعی برای دریافت خدمات مورد نیاز خود محدودیت مکانی و زمانی نداشته باشند ؟ زیرا خدمات این سازمان به صورت شبانه روزی و رایگان است.

نکته ۴ :

افراد در معرض آسیب اجتماعی چه کسانی هستند؟

افرادی که رفتارشان به دلیل فشارهای شدید اجتماعی و روانی ناشی از مشکلات اقتصادی و اجتماعی، ابتلا به بیماری های روانی، فقدان مهارت های زندگی و غیره سازگاری آنها با جامعه دچار مشکل شده و احتمال بروز رفتار بر خلاف هنجارهای اجتماعی از آنها میرود و ممکن است از مسیر زندگی مناسب خارج شوند.

نکته ۳ :

همسر آزاری چیست؟

بدرفتاری با همسر که شامل سوء رفتار و آزار (جسمی، روانی، جنسی و سهل انگاری) و کلیه اعمالی که برای رشد و سلامت وی مضر است همسرآزاری میگویند.

نکته ۲ :

کودک آزاری به چه معنا میباشد؟

هرگونه آسیب جسمی، فکری، جنسی، سواستفاده، بی توجهی، خشونت و بدرفتاری با کودکان زیر ۱۸ سال توسط فردی که حضانت و سرپرستی کودک را بر عهده دارد یا توسط یک فرد بزرگتر، کودک آزاری محسوب میشود.

نکته ۱ :
خط تلفن اورژانس اجتماعی یا ۱۲۳ از سال ۱۳۷۸ و در راستای حمایت از اقشار در معرض آسیب جامعه راه اندازی شده است. این سازمان در مواردی همچون کودک آزاری و همسر آزاری (خشونت علیه زنان و کودکان) ، دختران فراری، کودکان خیابانی، خودکشی، خانواده های در معرض طلاق و … وارد عمل میشود.

نکته ۱۰ :

طبق قانون حمایت از کودکان و نوجوانان مصوب سال ۱۳۸۱ اگر فردی یا مسئولی در سازمانها، مدارس، نهادها یا موسساتی که محل نگهداری کودکان است، متوجه «نقض حقوق کودک» یا خشونت علیه کودکی شود و گزارش ندهد، طبق قانون مجرم است.

نکته ۹ :

مرکز ۱۲۳ یا اورژانس اجتماعی میتواند با اقدامات پیشگیرانه از بروز اختلافات شدید خانوادگی و اجتماعی یا تشکیل پرونده های قضایی جلوگیری نماید.

نکته ۸ :

اورژانس اجتماعی با ارائه راهنمایی و مداخله مورد نیاز به افرادی که در شرایط حاد و بحرانی قرار دارند و ارجاع افراد به واحدهای ذیربط به ارائه خدمات می پردازد.

نکته ۷ :

تماس و دریافت خدمات در اورژانس اجتماعی به دلیل ماهیت غیر قضایی و غیر انتظامی این برنامه، برای افراد سابقه جرم محسوب نمیشود.

نکته ۶ :

خط تلفن ۱۱۵ یا اورژانس پزشکی در صورت نیاز میتواند با اعزام تیم پزشکی به محل حضور بیمار خدمات اولیه درمانی را ارائه دهد و بیمار را به مرکز تخصصی مرتبط ارجاع دهد.

نکته ۱۵ :

تیم سیار اورژانس اجتماعی با شناسایی و حضور در کنار افراد در معرض آسیب و با ارائه ی کمکهای تخصصی از بروز حوادث فاجعه بار جلوگیری میکند.

نکته ۱۴ :

در سالهای اخیر بیشتر تماسهای دریافت شده توسط اورژانس اجتماعی مربوط به کودک آزاری و همسر آزاری بوده است

نکته ۱۳ :

با تکنیکهای بکار رفته از سوی کارشناسان اورژانس اجتماعی از بیش از هشت هزار و ۴۰۰ خودکشی در سال گذشته پیشگیری شده است که حدود سه هزار و ۴۰۰ مورد از این خودکشی ها از طریق خط تلفن ۱۲۳ به اورژانس اجتماعی اطلاع داده شده بود.

نکته ۱۲ :

اورژانس اجتماعی یکی از برنامه های مداخله ای با هدف پیشگیری از آسیب های اجتماعی است که خدمات خود را از طریق خط تلفن ۱۲۳، تیم سیار اورژانس و پایگاه خدمات اجتماعی ارائه میدهد و در بحرانهای فردی، خانوادگی و اجتماعی مداخله میکند.

نکته ۱۱ :

شما میتوانید خشونت های خانگی به ویژه کودک آزاری، همسر آزاری، سالمند آزاری، معلول آزاری و خودکشی را با کارشناسان سامانه ۱۲۳ در میان بگذارید.

نکته ۲۰ :

حدود ۲۰ سال از تاسیس اورژانس اجتماعی در کشور میگذرد اما به گفته مسئولان هنوز ۷۰ درصد مردم از خدماتی که اورژانس اجتماعی ارائه میدهد اطلاعی ندارند.

نکته ۱۹ :

اورژانس اجتماعی میتواند با ارائه خدمات مشاوره ای و مددکاری به زوجین در آستانه طلاق آنان را در حل مسائل و مشکلاتشان و رفع اختلافات یاری نماید.

نکته ۱۸ :

مراکز خدمات اجتماعی با نگهداری افراد آسیب دیده و حل مشکل آنان نسبت به بازگشت این افراد به خانه و خانواده اقدام میکنند.

نکته ۱۷ :

نقش پایگاه های خدمات اورژانس اجتماعی، شناسایی، آگاهسازی عمومی، معرفی خدمات سازمان و مداخله در موارد ضروری است.

نکته ۱۶ :

اگر فردی تصمیم به خودکشی داشته باشد اعزام به موقع روانشناسان و مشاوران اورژانس اجتماعی می تواند سبب منصرف شدن فرد از خودکشی شود.

نکته ۲۵ :

اورژانس اجتماعی پلیس نیست. گشت و ارشاد هم نیست. بلکه یک منبع اجتماعی است برای کمک به کسانی که به هر دلیل در معرض آسیب هستند و یا دچار آسیب اجتماعی شده اند.

نکته ۲۴ :

اورژانس اجتماعی کمک میکند که افراد وارد پیچ و خم قضایی نشوند و تخصصی بودن، به موقع بودن و در دسترس بودن از ویژگی های مهم برنامه اورژانس اجتماعی است.

نکته ۲۳ :

اورژانس اجتماعی قصد دارد تا مداخلات روانی – اجتماعی را قبل از مداخلات قضایی و انتظامی انجام دهد.

نکته ۲۲ :

اورژانس اجتماعی در سراسر کشور و در مراکز شهرستانها وجود دارد و دارای ماشین گشت در مکانهای عمومی است.

نکته ۲۱ :

اورژانس اجتماعی در سال ۱۳۷۸ با هدف به حداقل رساندن و کاهش میزان آسیبهای اجتماعی، در سازمان بهزیستی کشور تاسیس شد.

نکته ۳۰ :

اورژانس اجتماعی میتواند با مشاوره های مناسب و ارتقا سطح آگاهی افراد در معرض آسیب و آسیب دیده اجتماعی در خصوص مسائل و مشکلات اجتماعی و کمک به درک موقعیت خود در شرایط بحرانی به افراد متقاضی کمک رسانی کند.

نکته ۲۹ :

در شهرهای بزرگ به طور میانگین ۱۰ دقیقه پس از تماس، تیم اورژانس اجتماعی به محل زندگی فرد مراجعه میکند که شامل روانشناس و مددکار اجتماعی میباشد.

نکته ۲۸ :

طبق آمار سازمان بهداشت جهانی از هر ۱۰۰۰ کودک بین ۴۵ تا ۵۰ کودک در جهان در معرض آزار و خشونت هستند و بر اساس این آمار از هر ۱۰ هزار کودک مورد آزار و خشونت در جهان تنها ۱۵ نفر تحت حمایت سازمانهای حمایتگر قرار میگیرند و امکان شناسایی دارند.

نکته ۲۷ :

یکی از مهمترین کارکردهای مداخله روانی – اجتماعی اورژانس اجتماعی کمک به کاهش تشکیل پرونده های قضایی است که این مسئله به کاهش افراد دارای سوء پیشینه قضایی کمک میکند.

نکته ۲۶ :

آیا میدانستید تمام خدمات اورژانس اجتماعی در سراسر کشور رایگان میباشد؟

اورژانس اجتماعی

هیئت وزیران در جلسه مورخ ۱۲/۳/۱۳۹۲ بنا به پیشنهاد شماره ۶۸۹ مورخ ۸/۱/۱۳۹۱ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران آیین نامه ارائه خدمات فوریت های اجتماعی را تصویب نمود.

به موجب آئین نامه مذکور مرکز اورژانس اجتماعی زیر نظر وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی تاسیس می گردد. وظایف مرکز متشکله، مستند ماده ۲ به موجب آئین نامه فوق عبارتست از:

۱- تبادل اطلاعات و آمار مربوط با سازمان های ذیربط با رعایت قوانین و مقررات مربوط این خدمات مستند به بند ث ماده ۱ قانون مذکور نسبت به افراد ذیل ارائه می گردد: خشونت دیدگان خانگی از قبیل کودک آزاردیده، همسر آزاردیده، سالمند آزاردیده، معلول آزاردیده، افرادی که قصد خودکشی دارند و یا اقدام به خودکشی کرده اند و خانواده آنان، دختران و پسران فراری از منزل،زنان و دختران در معرض آسیب اجتماعی و یا آسیب دیده اجتماعی، زوجین متقاضی طلاق و افراد در معرض طلاق، کودکان خیابانی و مبتلایان به اختلال هویت جنسی در معرض آسیب.


۲- اطلاع رسانی مناسب به مردم به روش های مختلف از جمله راه اندازی پایگاه تلفنی (۱۲۳)، صدا و سیما و معرفی به دستگاه های مرتبط – لازم به توضیح است دستورالعمل اجرائی خط تلفن ۱۲۳ مبتنی بر وظیفه پیشگیری از آسیب های اجتماعی است خصوصا خشونت علیه زنان و کودکان و مطابق بند الف دستور العمل مذکور پذیرش تماس به شرح ذیل است: تماس مراجع – تماس اعضا خانواده – تماس اقوام – تماس همسایه ها – تماس مهدکودک ها- تماس مدارس- تماس مراکز درمانی- تماس واحد های مرتبط به قوه قضائیه- تماس نیروی انتظامی- تماس ۱۱۵- تماس ۱۲۵- سایر ضمنا مطابق تبصره ذیل آن تاکید شده محدودیتی در پذیرش تماس وجود ندارد.


۳- مداخله در بحران های فردی، خانوادگی و اجتماعی موضوع این آیین نامه


۴- تسهیل دسترسی دریافت کنندگان خدمات فوریت های اجتماعی به خدمات تخصصی مورد نیاز از طریق سطوح فوریت های اجتماعی


۵- توانمندسازی دریافت کنندگان خدمات فوریت های اجتماعی به صورت بازگشت به خانواده، فراهم کردن زمینه زندگی مستقل یا ارجاع به مراکز مرتبط


۶- انجام پیگیری های لازم پس از ترخیص از طریق خدمات مددکاری اجتماعی


۷- تقویت مداخله های اجتماعی و روانی قبل از مداخله های قضایی ـ انتظامی


۸- ارائه نظرات کارشناسی و مشاوره ای به مراجع قضایی حسب درخواست


۹- ارائه خدمات به گروه های هدف ارجاعی از سازمان های همکار


۱۰- شناسایی مناطق و کانون های آسیب زا و آسیب های شایع و در حال شیوع در سطح کشوری، منطقه ای و محلی

گروه وکلای یسنا – طیبه خلقی وکیل دادگستری

سایر محصولات

موسسه روانشناسی و حقوقی یسنا علاوه بر تمامی خدمات حقوقی و وکالت تلاش در بالا بردن سطح آگاهی مردم عزیزمان، در تولید مقالات و کتاب های آنلاین همچنین پادکست و ویدئو های آموزشی، که محبوب ترین آنها در زمینه های خشونت علیه زنان و کودکان، تغییر جنسیت، ازدواج سفید و رحم اجاره ای است کرده است؛ فعالیت دارد. پربازدیدترین و محبوب ترین آنها از نظر مخاطبینمان را برای شما لیست میکنیم.

مشاهده محصولات