خشونت علیه زنان و کودکان

خشونت علیه زنان و کودکان

خشونت علیه زنان شامل چه مواردی میشود؟

خشونت علیه زنان به شکل های گوناگونی وجود دارد و تنها به صورت فیزیکی نیست. و میتواند دلایل مختلفی داشته باشد مثل سطح تحصیلات، اعتیاد، محل زندگی و تولد، محل اشتغال و شغل همسر، اختلافات فرهنگی، دینی و سنتی میان زوجین و خانواده آنها، سطح درآمد و عوامل اقتصادی، پدرسالاری، قوانین نابرابر، ازدواج اجباری و… که به صورت آزار و اذیت جنسی، ضرب وشتم، اسید پاشی، تهدید، بدرفتاری حبس و … نمایان میشود. هدف ما مقابله با خشونت علیه زنان و کودکان و حرکت در سمت پایان دادن به خشونت علیه زنان است و در راستای این هدف علاوه بر تمامی خدمات وکالت و مشاوره اقدام به ارائه پادکست های آموزشی و کتاب های دیجیتال با موضوع خشونت علیه زنان ارائه کردیم.

وکلای ما همچنین شما را در موارد دعوی مدنی مانند طلاق نمایندگی می کنند.

مقالات چاپ شده
a
مشاهده مقالات
پادکست های ضبط شده
a
مشاهده فروشگاه

وکلای ما همچنین شما را در موارد دعوی مدنی مانند طلاق نمایندگی می کنند.

نکات کتاب خشونت علیه زنان و کودکان

نکته ۵ :

آیا میدانستید اورژانس اجتماعی میتواند زمینه ای فراهم کند که افراد در معرض آسیب و آسیب دیدگان اجتماعی برای دریافت خدمات مورد نیاز خود محدودیت مکانی و زمانی نداشته باشند ؟ زیرا خدمات این سازمان به صورت شبانه روزی و رایگان است.

نکته ۴ :

افراد در معرض آسیب اجتماعی چه کسانی هستند؟

افرادی که رفتارشان به دلیل فشارهای شدید اجتماعی و روانی ناشی از مشکلات اقتصادی و اجتماعی، ابتلا به بیماری های روانی، فقدان مهارت های زندگی و غیره سازگاری آنها با جامعه دچار مشکل شده و احتمال بروز رفتار بر خلاف هنجارهای اجتماعی از آنها میرود و ممکن است از مسیر زندگی مناسب خارج شوند.

نکته ۳ :

همسر آزاری چیست؟

بدرفتاری با همسر که شامل سوء رفتار و آزار (جسمی، روانی، جنسی و سهل انگاری) و کلیه اعمالی که برای رشد و سلامت وی مضر است همسرآزاری میگویند.

نکته ۲ :

کودک آزاری به چه معنا میباشد؟

هرگونه آسیب جسمی، فکری، جنسی، سواستفاده، بی توجهی، خشونت و بدرفتاری با کودکان زیر ۱۸ سال توسط فردی که حضانت و سرپرستی کودک را بر عهده دارد یا توسط یک فرد بزرگتر، کودک آزاری محسوب میشود.

نکته ۱ :
خط تلفن اورژانس اجتماعی یا ۱۲۳ از سال ۱۳۷۸ و در راستای حمایت از اقشار در معرض آسیب جامعه راه اندازی شده است. این سازمان در مواردی همچون کودک آزاری و همسر آزاری (خشونت علیه زنان و کودکان) ، دختران فراری، کودکان خیابانی، خودکشی، خانواده های در معرض طلاق و … وارد عمل میشود.

نکته ۱۰ :

طبق قانون حمایت از کودکان و نوجوانان مصوب سال ۱۳۸۱ اگر فردی یا مسئولی در سازمانها، مدارس، نهادها یا موسساتی که محل نگهداری کودکان است، متوجه «نقض حقوق کودک» یا خشونت علیه کودکی شود و گزارش ندهد، طبق قانون مجرم است.

نکته ۹ :

مرکز ۱۲۳ یا اورژانس اجتماعی میتواند با اقدامات پیشگیرانه از بروز اختلافات شدید خانوادگی و اجتماعی یا تشکیل پرونده های قضایی جلوگیری نماید.

نکته ۸ :

اورژانس اجتماعی با ارائه راهنمایی و مداخله مورد نیاز به افرادی که در شرایط حاد و بحرانی قرار دارند و ارجاع افراد به واحدهای ذیربط به ارائه خدمات می پردازد.

نکته ۷ :

تماس و دریافت خدمات در اورژانس اجتماعی به دلیل ماهیت غیر قضایی و غیر انتظامی این برنامه، برای افراد سابقه جرم محسوب نمیشود.

نکته ۶ :

خط تلفن ۱۱۵ یا اورژانس پزشکی در صورت نیاز میتواند با اعزام تیم پزشکی به محل حضور بیمار خدمات اولیه درمانی را ارائه دهد و بیمار را به مرکز تخصصی مرتبط ارجاع دهد.

اورژانس اجتماعی

هیئت وزیران در جلسه مورخ ۱۲/۳/۱۳۹۲ بنا به پیشنهاد شماره ۶۸۹ مورخ ۸/۱/۱۳۹۱ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران آیین نامه ارائه خدمات فوریت های اجتماعی را تصویب نمود.

به موجب آئین نامه مذکور مرکز اورژانس اجتماعی زیر نظر وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی تاسیس می گردد. وظایف مرکز متشکله، مستند ماده ۲ به موجب آئین نامه فوق عبارتست از:

۱- تبادل اطلاعات و آمار مربوط با سازمان های ذیربط با رعایت قوانین و مقررات مربوط این خدمات مستند به بند ث ماده ۱ قانون مذکور نسبت به افراد ذیل ارائه می گردد: خشونت دیدگان خانگی از قبیل کودک آزاردیده، همسر آزاردیده، سالمند آزاردیده، معلول آزاردیده، افرادی که قصد خودکشی دارند و یا اقدام به خودکشی کرده اند و خانواده آنان، دختران و پسران فراری از منزل،زنان و دختران در معرض آسیب اجتماعی و یا آسیب دیده اجتماعی، زوجین متقاضی طلاق و افراد در معرض طلاق، کودکان خیابانی و مبتلایان به اختلال هویت جنسی در معرض آسیب.


۲- اطلاع رسانی مناسب به مردم به روش های مختلف از جمله راه اندازی پایگاه تلفنی (۱۲۳)، صدا و سیما و معرفی به دستگاه های مرتبط – لازم به توضیح است دستورالعمل اجرائی خط تلفن ۱۲۳ مبتنی بر وظیفه پیشگیری از آسیب های اجتماعی است خصوصا خشونت علیه زنان و کودکان و مطابق بند الف دستور العمل مذکور پذیرش تماس به شرح ذیل است: تماس مراجع – تماس اعضا خانواده – تماس اقوام – تماس همسایه ها – تماس مهدکودک ها- تماس مدارس- تماس مراکز درمانی- تماس واحد های مرتبط به قوه قضائیه- تماس نیروی انتظامی- تماس ۱۱۵- تماس ۱۲۵- سایر ضمنا مطابق تبصره ذیل آن تاکید شده محدودیتی در پذیرش تماس وجود ندارد.


۳- مداخله در بحران های فردی، خانوادگی و اجتماعی موضوع این آیین نامه


۴- تسهیل دسترسی دریافت کنندگان خدمات فوریت های اجتماعی به خدمات تخصصی مورد نیاز از طریق سطوح فوریت های اجتماعی


۵- توانمندسازی دریافت کنندگان خدمات فوریت های اجتماعی به صورت بازگشت به خانواده، فراهم کردن زمینه زندگی مستقل یا ارجاع به مراکز مرتبط


۶- انجام پیگیری های لازم پس از ترخیص از طریق خدمات مددکاری اجتماعی


۷- تقویت مداخله های اجتماعی و روانی قبل از مداخله های قضایی ـ انتظامی


۸- ارائه نظرات کارشناسی و مشاوره ای به مراجع قضایی حسب درخواست


۹- ارائه خدمات به گروه های هدف ارجاعی از سازمان های همکار


۱۰- شناسایی مناطق و کانون های آسیب زا و آسیب های شایع و در حال شیوع در سطح کشوری، منطقه ای و محلی

گروه وکلای یسنا – طیبه خلقی وکیل دادگستری

سایر محصولات

موسسه روانشناسی و حقوقی یسنا علاوه بر تمامی خدمات حقوقی و وکالت تلاش در بالا بردن سطح آگاهی مردم عزیزمان، در تولید مقالات و کتاب های آنلاین همچنین پادکست و ویدئو های آموزشی، که محبوب ترین آنها در زمینه های خشونت علیه زنان و کودکان، تغییر جنسیت، ازدواج سفید و رحم اجاره ای است کرده است؛ فعالیت دارد. پربازدیدترین و محبوب ترین آنها از نظر مخاطبینمان را برای شما لیست میکنیم.

مشاهده محصولات